Tatralift

O nás

O nás

TATRALIFT V SÚČASNOSTI

TATRALIFT a.s. je popredným výrobcom lanových systémov určených pre osobnú lanovú dopravu. K dnešnému dňu spoločnosť uviedla na trh viac ako 1200 produktov, ktoré boli nainštalované, okrem Slovenskej republiky, tiež v Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Nemecku, Francúzsku, Litve, Lotyšsku, Estónsku, Nórsku, Bulharsku, Rumunsku, Gruzínsku, Ruskej federácii, Iráne, Číne, Veľkej Británii a v Južnej Kórei.

Spoločnosť disponuje systémom riadenia kvality ISO 9001, ktorý uplatňuje a dodržiava v plnom rozsahu v etapách vývoja, výroby a uvádzania produktov do prevádzky.

Inovácie a vlastný vývoj nových zariadení sú pre spoločnosť TATRALIFT a.s. kľúčovým predpokladom pre upevnenie konkurenčnej pozície. Spoločnosť TATRALIFT a.s. pozorne sleduje dynamické zmeny v podmienkach globálneho cestovného ruchu a aktívne reaguje na svetové trendy v tomto odvetví.

Ponuka produktov je prispôsobovaná špecifickým želaniam a očakávaniam zákazníkov. Spoločnosť implementuje prvky osobitého dizajnu, v ktorých kombinuje technickú kvalitu a estetiku s dôrazom na kvalitu produkcie.

SPOLOČNOSŤ S TRADÍCIOU

Naša spoločnosť sídliaca v Kežmarku na severe Slovenska už od roku 1975 ponúka pod značkou TATRAPOMA a od roku 2010 pod obchodným názvom TATRALIFT zariadenia určenú pre osobnú lanovú dopravu zahŕňajúcu výrobu vlekov, lanoviek i horských gravitačných dráh.

pozadie za nadpisom

HISTÓRIA

TATRALIFT a.s. ako značka vznikla v roku 2010, no podnik pôsobí na trhu už od roku 1975, kedy došlo k podpísaniu licenčnej zmluvy o výrobe zariadení určených pre osobnú lanovú dopravu medzi Pomagalski s. a. Grenóble a TPMP Kežmarok . Na základe licenčnej zmluvy odštartovala výroba zariadení určených pre osobnú lanovú dopravu.
1975
začiatok spoločnosti Tatrapoma, a.s. ktorá pôsobí ako súkromná spoločnosť ponúkajúca komplexné služby (projekcia, konštrukcia, výroba, montáž, servis a kompletné uvedenie zariadení na trh)
2010
zmena názvu spoločnosti z Tatrapoma, a.s. na TATRALIFT a.s.
2014
TATRALIFT a.s. rozšíril svoje produktové portfólio o vlastný odpojiteľný lanový systém pre 4 –miestny a 6-miestny vozeň
2016
prvá 6-miestna odpojiteľná sedačková lanovka
2021
kabínková lanovka s odpojiteľným systémom uchytenia
pozadie za nadpisom